Skip to content Skip to footer

Kundalini Reiki – 1. Aşama

Started on Temmuz 12, 2024

Kundalini Reiki – 1. Aşama: Enerji Kanallarının Açılışı ve Şifa

Kundalini Reiki, üç aşamadan oluşan oldukça sade ve etkili bir şifa sistemidir. Bu sistem, “Topraktan Gelen Ateş Reiki” olarak da bilinir ve temeli, bedenindeki şifa kanallarının ve çakraların açılması üzerine kuruludur. Kendine ve başkalarına şifa vermeyi niyet ederek gerçekleştirilen bu süreç, enerji kanallarınızın ve çakralarınızın güçlendirilmesine, temizlenmesine ve genişletilmesine olanak tanır.

Kundalini Reiki Birinci Aşama Uyumlaması

Kundalini Reiki’nin Birinci Aşamasına uyumlandığınızda, taç çakradan kök çakraya kadar uzanan meridyenler ve enerji kanalları açılır. Bu aşamada taç, kalp ve el çakraları temizlenir, genişletilir ve kuvvetlendirilir. Bu süreç yaklaşık 25 dakika sürer ve Usui Reiki’nin 1, 2 ve 3. seviye uyumlamalarına eş değer etkiler sunar. Bu aşama aynı zamanda yakından ve uzaktan şifa verme teknikleri ile etkili enerji gönderimini öğrenmenize olanak sağlar.

Kundalini Reiki İkinci Aşama

Birinci aşamadan iki gün sonra uyumlanacağınız Reiki’nin İkinci Aşamasında, tüm enerji kanallarınız daha da kuvvetlendirilir. Ana enerji kanalınız açılır ve Kundalini ateşi yakılır. Bu ateş, uyandırıldığında Solar Plexus çakranıza ulaşır. 25 dakika süren bu uyumlamada bedeniniz Kundalini-3 için hazırlanır ve özel bir meditasyon tekniği öğretilir. Bu meditasyon, Kundalini ateşini çok kısa zamanda yükseltmenize ve tüm çakralarınızı, enerji sistemlerinizi temizlemenize yardımcı olur.

Kundalini Reiki Üçüncü Aşama

İkinci aşama uyumlamasından beş gün sonra uyumlanacağınız Reiki’nin Üçüncü Aşaması, Kundalini Reiki Öğretmenliği Aşamasıdır. 25 dakika süren bu uyumlamada tüm çakralarınız açılır, önceki uyumlamalar güçlendirilir ve Kundalini ateşi tepe çakranıza kadar çıkarılır.

Genel Süreç

Toplamda, bu üç uyumlamadan oluşan süreç 7 gün ara ile tamamlanır. Her aşama, sizin enerji sistemlerinizde derinlemesine bir dönüşüm ve güçlenme sağlar, böylece daha yüksek bir enerji frekansına erişim kazanırsınız. Reiki, hem kişisel hem de profesyonel anlamda enerjinizi yönetme ve şifa yeteneklerinizi geliştirme konusunda sizi destekler. Bu yolculuk, fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olurken, spiritüel uyanışınızı da hızlandırır.

İLETİŞİME GEÇ

Add Comment

Medyumik.com Tüm Hakları Saklıdır.